Profesionálny servis a záruka

Profesionálny servis a záruka

Garanačná prehliaka (GP) bicykov nie je potrebná pre záruku! Záruka na tovar je 2 roky.

Bicykel kúpený cez náš e-shop má kompletný predpredajný servis, to značí, že stačí len nahodiť pedále /na ľavej kľuke je ľavý závit aj na ľavom pedály je ľavý závit/ a dotiahnuť volant.

GP je do 2 mesiacov od kúpy bicykla na základe dátumu, ktorý je uvedený v Záručnom liste, po uplynutí tejto lehoty Vám bude učtovaná suma v zmysle platného cenníka - ide o skontrolovanie dotiahnutia kľúk, pedálov, imbusových skrutiek, prehadzovanie, brzdy... Dovolíme si tvrdiť, že náš predpredajný servis je natoľko kvalitný /bicykle predávame 20 rokov/ a poriadne doťahujeme všetky potrebné skrutky, ako aj prešponuvávame lanká, aby nedošlo k ich uvoľneniu. Skúsenosť z nášho kamenného obochodu je taká, že väčšina zákazníkov na garančnú prehliadku nepríde - ona ani nie je potrebná pre záruku. Ak sa však rozhodnete využiť GP je potrebné priniesť aj záručný list a taktiež ako na servis môžete doniesť bicykel od PONDELKA do ŠTVRTKA.

Samozrejme po  najazdení viac kilometrov je potrebné sa o bicykel priebežne starať:
1/ kontrolovať a vymedziť vôľe v oskách kolies, stredovom alebo hlavovom zložení, prípadne čapoch - cca pred každou druhou jazdou
2/ kontrolovať dotiahnutie kľuk, pedálov a ostatných skrutiek - cca pred každou treťou jazdou
3/ pravidelne premazávať
    a/ reťaz  - ideálne je použiť mazivo na to určené, ale môže byť aj univerzálne mazivo
    b/ vnútorné nohy odpruženej vidlice a tlmiča silikonovým olejom - pred každou jazdou
    c/ vnútorné časti osiek kolies, stredového a hlavového zloženia vazelinou - raz alebo dva krát do roka
 
 
V našej predajni ponúkame tieto servisné služby:
 

1. SERVIS BICYKLOV - KVALITNE
Vykonávame servis - všetkých MTB a krosových bicyklov aj nie u nás zakúpených. Nastavenie prípadne výmena alebo premazanie: bŕzd - výmena gumičiek alebo platničiek, laniek, odvzdušnenie, prehadovačov - narovnanie pätiek, výmena kladiek, laniek,bowdenov vidlíc – výmena za nové, premazanie, kontrola, výmena hlavového zloženia rámov - prehadzovanie komponentov na nový alebo iný rám, ráfikov - osminy, prepletanie nábojov - výmeny osiek, guličiek, ložísk, ozubení - výmeny kazetových alebo závitových zadných pastorkov, narovnanie alebo výmena prevodníkov plastov - výmeny za nové, výmena duší, reťazí -nie každý vie, že reťaz je spotrebný komponent - vyťahá sa, treba ju zmerať cca po 1000km /nie každému vydrží rovnako - váha, štýl jazdy, ťažšie prevody/ následne prípadne vymenenie, aby sa nezničili aj zadné pastorky a prevodníky.

Garančná prehliadka sa vykonáva do dvoch mesiacov od kúpy bicykla (dátum v záručnom liste). Po úvodných kilometroch si môžu komponenty „sadnúť“- treba skontrolovať dotiahnutie všetkých skrutiek, výpletu, prípadne nastavenie prehadzovačov, premazanie atp.

Garančná prehliadka u nás zakúpených bicyklov je grátis ale len v lehote do dvoch mesiacov od kúpy. Vykonávame aj GP nie u nás zakúpených bikov, cena je podľa náročnosti servisu cca 10 - 20eur. 

Na servis bicykla nie je potrebné sa predom nahlasovať!!!

Príjem servisu a garančných prehliadok sa vykonáva: Pondelok az Štvrtok od 9:00 hod až do 17,30 hod.

V piatok sa robí servis zo štvrtka a sme obmedzovaní z pohľadu kapacitných stavov.

 Ako dlho trvá servis?

Garančné prehliadky sa snažíme robiť v priebehu dňa, v ktorý je bicykel prijatý na GP - ideálne je prísť v doobedných hodinách. Na počkanie GP nerobíme - zákazníka kontaktujeme telefonicky o vykananí servisu - treba rátať cca 1hodinu až 24hodín podľa rozsahu prác.

Opravy sa snažíme vybaviť do 48 hodín, podľa rozsahu opravy a dostupnosti náhradných dielov. 

 

Bližšie info : kubicasport@kubicasport.eu

          CENNÍK CYKLOSERVISU  

 

2. MONTÁŽ LYŽIARSKÉHO VIAZANIA
Pri kúpe lyží a bežiek je v cene zahrnutá montáž lyžiarskeho viazania podľa lyžiarky a váhy lyžiara. Montáž viazania vykonávame aj u lyží a bežiek nie u nás zakúpených - cena montáže podľa zložitosti.

 

3. CENNÍK : SERVIS LYŽÍ A SNOWBOARDOV 
Tento servis nevykonávame priamo u nás ale robíme tzv. zberňu pre externé servisné stredisko. Ideálne je lyže alebo snowboard doniesť začiatkom týždňa a do 2-4 dní sú hotové.

          CENNÍK ZIMNÉHO SERVISU LYŽÍ A SNOWBOARDOV